RadioVisie

  • .
    .

Blad 438: Begijnenstraat, radiobeurzen, Joe & Willy

  • Radioprogramma vanuit de gevangenis loopt op zijn laatste beentjes
  • Corona dwarsboomt ook de grote radiobeurzen in binnen- en buitenland
  • Ook Joe en Willy schakelen over op corona-modus

Radio Begijnenstraat: einde van een uniek programma wenkt

Radio Begijnenstraat wordt al sinds 2016 gemaakt door de geïnterneerden van de psychiatrische afdeling van de gevangenis van Antwerpen, in de… Begijnenstraat. Actrice en dramatherapeute Katrin Lohmann heeft er samen met psychologe en psychotherapeute Nelle Van Damme een soort doe-het-zelf-studio gebouwd waar de bewoners van vleugel F hun hart kunnen luchten, lachen, vertellen, zeveren, zingen, poëzie voordragen, mijmeren en eindelijk ook eens vertellen hoe zij de wereld zien. Het programma wordt ook uitgezonden via de aloude Radio Centraal. Of u kan ook de podcast beluisteren. Helaas, Radio Begijnenstraat staat op het punt te verdwijnen. De projectsubsidies zijn op. Zaterdag 14 maart jl, werd het onderwerp uitvoerig besproken op Radio 1, tijdens het immer aangename radiomagazine ‘Interne Keuken’ met Koen Fillet en Sven Speybrouck. U kunt de uitzending hier opnieuw beluisteren.

Radiobeurzen uitgesteld en/of afgelast

Voor zover u het zelf al niet kon raden: ook de Belgian Radio Day van 25 maart gaat niet door. Door de recente ontwikkelingen rond het coronavirus besliste de organisatie eind vorige week zelf al om de beurs uit te stellen naar een nog te bepalen datum. De bedoeling was om tijdens de Belgian Radio day een ganse dag lang ondergedompeld te worden in visual radio, audio over IP en een rondleiding te maken door het iconische radiogebouw van Flagey. Ook internationaal delen de grote radiobeurzen in de corona-brokken. Zo worden de Radiodays Europe (29-31 maart in Lissabon) en de NAB Radio Show (18-22 april in Las Vegas) afgelast.

Sven Ornelis presenteert ‘Samen Tegen corona’ op Joe 

Bij Joe is de boodschap van thuiswerken aangekomen, want Joe-dj Anke Buckinx maakt vanaf vandaag radio van bij haar thuis, terwijl Sven Ornelis vanuit Vilvoorde presenteert. “We willen vermijden dat we allebei geen radio meer mogen maken”, vertelde Sven vanmorgen. Hij presenteert voortaan ook elke weekdag tussen 18.00 en 19.00 het nieuwe programma ‘Samen tegen corona’. Daar houdt Sven vinger aan de pols van wat er reilt en zeilt in Vlaanderen in tijden van corona. Hoe gaan de luisteraars om met de crisis? Hoe helpen ze elkaar? En welke initiatieven worden er genomen? Bij de digitale radiozender Willy is ‘Homework’ het codewoord van dit moment én de naam van het nieuwe weekprogramma. In plaats van enkel dj’s te hebben op vrijdag, houden Willy-dj’s Sofie Engelen (foto DPG Media) en Annelies Orye de luisteraars nu ook van maandag tot donderdag gezelschap. Sofie is te horen tussen 10.00 en 13.00 en Annelies tussen 13.00 en 16.00. Luisteraars worden overladen met muziek en er worden om het halfuur de laatste updates over het coronavirus gegeven. Op vrijdag loopt de gebruikelijke programmering. 


TVV Sound
Blad Gemist?
Blad 1788: Benjamin Dalle, Radio Ludo, Creative Belgium Awards

Blad 1788: Benjamin Dalle, Radio Ludo, Creative Belgium Awards

• Minister Dalle schept (bijna) duidelijkheid over mux 11A • Ludo ging shoppen bij Pors • Bekroond: de creatiefste Belgische radio- en audiocampagnes
Blad 1787: Podclass, DAB+ in Duitsland, Qmusic

Blad 1787: Podclass, DAB+ in Duitsland, Qmusic

• Winnaars Podclass 2023 bekend • Duitsland: extra zenders voor Bundesmux en mux NRW • Qmusic deed Bart Kaëll een foute remix cadeau
Blad 1786: Nostalgie, Bob Visser, Studio Brussel

Blad 1786: Nostalgie, Bob Visser, Studio Brussel

• Win een last minute vakantie bij Nostalgie • Nederland: Radio- en tv-maker Bob Visser overleden • PURE gaf StuBru een nieuw jasje
Blad 1785: LAradio, langegolf, RTVE

Blad 1785: LAradio, langegolf, RTVE

• De Hall of Fame van de radiosterren van Los Angeles • De leegloop van de langegolf • Spanje: RTVE eindelijk gewonnen voor DAB+?
Blad 1784: Radio Viva, Tina Turner, K3

Blad 1784: Radio Viva, Tina Turner, K3

• Radio Viva leeft voort in Slowakije • VS: Tina Turner zeven keer meer op de radio • Waarom houdt Vlaamse radio niet van K3?
Blad 1783: Barbara Callier, Top 2000 Singalong, belRTL

Blad 1783: Barbara Callier, Top 2000 Singalong, belRTL

• Barbara Callier ruilt radionieuws voor communicatie • Top 2000 Singalong Party krijgt vervolg • Wallonië: nieuwe campagne voor belRTL
Het Blad op deze dag
Topartikels bij RadioVisie Blikvangers op deze dag
Je zou ook interesse kunnen hebben in...
Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx