- De klassieke advertentiemarkt is langzaam maar zeker aan een reconversie toe
- Bestond het al niet, dan had hij het eigenhandig en zelf uitgevonden; het carnaval
- Eéndagsvliegen die decennialang later nog in leven zijn en nooit zullen sterven
- Verzamelen geblazen om kennis te maken met een verzameling hits op een verzamelaar
Van de ‘conversielift’ tot het carnaval
Bij podcast-advertenties is er 34% meer kans dat luisteraars iets kopen. Dat blijkt uit onderzoek van datamarketingbedrijf Claritas. De ‘conversielift’ is slechts 2,6% voor andere advertentievormen zoals print en live televisie. Bij online display was het 1,1 procent, print 2,4% en lineaire tv 3,1%. …/… MNM-ochtenjock Peter Van de Veire heeft een nieuwe single ‘We Springen Rond’. Vorig jaar nam hij deel aan de carnavalstoet van Aalst en werd ‘Dans DJ Dans’ het themalied van één van de Aalsterse carnavalgroepen. Tijdens de nieuwe (internationaal) stevig gemediatiseerde editie van 2020 was er weliswaar geen praalwagen met PVDV er bovenop, met maar z’n nieuwste song werd wel heel erg vaak gedraaid.
Speciale eenmalige lijst op een eerder zeldzame dag
‘MMMBop’ van Hanson, ‘Lemon Tree’ van Fools Garden, ‘Breakfast At Tiffany’s’ van Deep Blue Something en ‘Mambo No. 5’ van Lou Bega. Liedjes die iedereen kan meezingen, die radio ademen, maar tegelijkertijd ook stuk voor stuk eendagsvliegen zijn. Op zaterdag 29 februari, Schrikkeldag, staan ze centraal bij Radio 10 tijdens de ‘Dag van de Eendagsvlieg’. Op deze ‘bonusdag’ hoort tussen 07:00 en 21:00 uur uitsluitend liedjes van one-day-hitwonders. Tussen 18:00 en 19:00 wordt duidelijk welke eendagsvlieg onder de eendagsvliegen het meest populair is tijdens de ‘Eendagsvlieg Top 10’. Luisteraars kunnen hiervoor tot en met 28 februari 12:00 uur hun stem uitbrengen.
Radiostation viert verjaardag geheel in eigen stijl
In mei dit jaar bestaat Extra Gold als online radiostation alweer tien jaar. Een prima reden om dit niet geheel ongemerkt voorbij te laten gaan. Op zondagmiddag 3 mei wordt in Museum RockArt in Hoek van Holland tijdens een live uitzending, met uiteraard vele Extra Gold jocks, teruggeblikt op de diverse evenementen die in het voorbije decennium werden georganiseerd, zoals bijvoorbeeld het RNI-weekend. Het thema van de middag is evenwel de… Verzamel LP. Niet geheel toevallig wordt dan de eigen verzamelaar voorgesteld, met uiteraard de favo plaatjes van de Extra Gold-bemanning. Publiek is van harte welkom op een radiomiddag in Extra Gold-stijl. Dus met de retro radiostudio; de legendarische boordstudio (foto bovenaan) van de zeezender Veronica, in een prachtdecor. Rond die tijd helemaal in gouwe ouwe songfestivalsfeer opgetuigd. De jubileum-uitzending duurt van 12:00 tot 17:00 uur.