RadioVisie

  • .
    Spotlight
    .

Blad 204: G FM, ‘radiopiraten’ en Nasrien C. (video)

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

  • Twee FM-frequenties gereanimeerd in het zuiden van West-Vlaanderen
  • What’s in a name? Zelfs als zeezenders ‘radiopiraten’ worden genoemd, zijn we bereid om te luisteren
  • Nasrien van NRJ raakt makkelijker verlost van een kou, dan van een stalker

Met de G van Haveromroep in Kortrijk en omgeving

Er zit alweer een beetje meer ‘leven’ in de Zuid-West-Vlaamse FM band. Nadat eerder deze week de 105.7 FM (vanuit Zwevegem) werd aangezet was dat gisteren ook het geval voor de 106.4 FM (vanuit Kortrijk). Beide frequenties zitten in één en hetzelfde pakket dat in 2017 werd toegekend tijdens de geleide licentie-loterij aan de vzw Gemini. Lange tijd bleef het er stil tot een deal werd gesloten met de ploeg van internetradio Wasabi uit Zwevegem. Het betekende meteen de come back van het nog steeds tot de verbeelding sprekende Radio Gemini. Wat zich echter niet vertaalde in een commercieel succes. Einde verhaal voor Gemini 2. De vzw kwam daardoor in handen van de mensen achter de Deerlijkse Gaveromroep die nu van start gaan met G FM. De ‘G’ Van Gaveromroep én van Gemini dus. (DR)

Radio 1 een uur lang met hoog ‘radiopiraten’-gehalte

‘Weetikveel’ is het zomerse middagprogramma (12:00-13:00 uur) van Radio 1 dat ‘Nieuwe Feiten’ (van en met Flip Feyten) vervangt. Het wordt gepresenteerd door de al even bekwame Sven Speybroeck. Omdat ook wij af en toe wel eens iets niét weten, zelfs als het over onze core business – radio – gaat, konden wij u op voorhand niet vertellen dat de uitzending vandaag over ‘Piratenzenders’ ging. Gelukkig zijn er tegenwoordig tal van mogelijkheden om een programma opnieuw te beluisteren. Bij deze dus een aanrader. Radio Noordzee Internationaal, Veronica, Mi Amigo, London en Caroline… Bekende namen voor mensen die al een dagje ouder worden. Praatgast met dienst was Adriaan van Landschoot, de man die in 1973 met Radio Atlantis Vlaanderen op z’n kop zette. Hij haalde eindeloos veel herinneringen op. Klik hier om (opnieuw) te luisteren. (MH)

Als een fan… fanatiek wordt het fake

Nasrien Cnops, tegenwoordig te horen bij NRJ op zondag (20:00-22:00 uur) en die u eigenlijk ook nog zou moeten kennen van haar passage bij MNM, heeft luisteraars, fans en een… stalker. Iemand die blijkbaar enkele essentiële lessen in gedrag heeft gemist op school, belt haar tientallen keren per dag op haar mobieltje. Wat ze eerst nog enigszins kon appreciëren, viel algauw heel erg tegen en ze daarom stapte naar de politie, wat niet direct veel zoden aan de dijk bracht. Op Instagram geeft ze meer uitleg: “Eerst vond ik het wel grappig, maar ik word er stilaan gek van. Dit is telefoonstalking. Mijn telefoon blijft rinkelen. Het lijkt wel of de beller een omweg heeft gevonden.” (IK)


Blad Gemist?

Blad 1736: Radiodays Europe, Radio Victoria, RNI

Blad 1736: Radiodays Europe, Radio Victoria, RNI

• München verwelkomt Radiodays Europe in 2024 • Tienduizenden kijkers/luisteraars voor carnaval Halle • RNI-secretaresse Eva Pfister overleden
Blad 1735: Peter Hoogland, Donald de Marcas, Hanno Dik

Blad 1735: Peter Hoogland, Donald de Marcas, Hanno Dik

• Peter Hoogland (even) terug bij TOPradio • Nederland: Donald de Marcas overleden • Nederland: afscheid van Hanno Dik
Blad 1734: Wim De Bie, Mike Drayson, Audio-Sound Ecosystem

Blad 1734: Wim De Bie, Mike Drayson, Audio-Sound Ecosystem

• Nederland: R.I.P. Wim De Bie • Australië: ‘grindstem’ Mike Drayson is niet meer • Dé ultieme toekomststudie voor radio/audio
Blad 1733: Synthetic Stories, Rayo, Bas van Teylingen

Blad 1733: Synthetic Stories, Rayo, Bas van Teylingen

• De eerste volledig artificiële podcast • Bauer lanceert nieuwe audio-app • Veronica gaf nieuw leven aan oude jingle Anita Kerr
Blad 1732: Radio Mfm, Studio Brussel, IFPI

Blad 1732: Radio Mfm, Studio Brussel, IFPI

• Radio Mfm gaat op de jazz(elingen)toer • StuBru brengt drum-ode aan Taylor Hawkins • Alle muziekdragers groeien weer
Blad 1731: Podcastgoud, Jolien Roets, NLPO

Blad 1731: Podcastgoud, Jolien Roets, NLPO

• Shalini maakt podcast over podcasts • Jolien Roets werd tweede keer mama • Nederland: fusies bij streekomroepen

Het Blad op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx