- Radiomaker met een zware passie voor treinen gaat… televisie maken
- De Zuid-Koreaanse ‘slimmerik’ die wel eens vergeten wordt: Bixby
- ‘Radiowandelen’ door Nederland is beter in de winter (want dan is het minder warm)
Erik bouwt hobby uit tot wereldwijd initiatief
Erik de Zwart (foto bovenaan) – noem een radiozender en hij had er iets mee te maken – , heeft zoals veel van z’n collega’s (raar maar waar) een passie voor… treinen. De man die inmiddels is doorgegroeid tot een gewaardeerd ondernemer, start na zomer met een OTT-kanaal dat… wereldwijd, de klok rond, programma’s over… treinen en gerelateerde items gaat aanbieden. 24Trains.tv gaat meteen in liefst 160 landen van start. Tegelijk wordt er informatie over treinreizen, vakantiebestemmingen, reisgidsen en modeltreinen gegeven. Het initiatief kan gevolgd worden op website, tablet en smartphone. De apps krijgen ondersteuning van Chromecast (Google Cast) en Airplay (Apple TV). Hierdoor is alles ook op gewone televisies te zien. (PvB)
Samsung lanceert de Bixby Marketplace
Net zoals Amazon zijn Alexa heeft en het ecosysteem daarrond, heeft Apple zijn Siri, Google zijn Assistant en Microsoft zijn Cortana. In dat rijtje wordt wel vaker Samsung overgeslagen. En dat zou eigenlijk niet mogen. Ook de Zuid-Koreanen hebben een slimme luidspreker ontwikkeld met een even intelligente assistent: de Bixby. Zopas werd een ondersteunende en speciale marktplaats gelanceerd, de Bixby Marketplace. Dat is een speciale app store waar externe ontwikkelaars hun eigen diensten die met Bixby werken, kunnen aanbieden. Net zoals de Alexa skills dus, waar we het gisteren over hadden. Voorlopig is deze marktplaats beperkt tot Samsung-klanten in de VS en Zuid-Korea. Maar omdat de wereld tegenwoordig één enkele grote… markt is, wordt de lancering ook elders verwacht. (HvG)
3FM-deejays gaan weer wandelen
Het Nederlandse ’Serious Request’ van 3FM, in Vlaanderen ooit de inspiratie voor het Glazen Huis van StuBru (inmiddels opgevolgd door de ‘Warmste Week’) tapte vorige jaar uit een ander vaatje. De duik in de luistercijfers van de zender was daar inherent aan. Ook in Nederland was er in 2018 geen glazen studio meer te bespeuren. Opvolger ‘The Lifeline’ werd een voettocht door diverse dj-teams door heel het land. Er komt dit jaar een vervolg ten voordele van het Rode Kruis. Aandachtspunt is de mensenhandel. In de week voor kerst trekken 3FM-dj’s Mark van der Molen en Rámon Verkoeijen te voet van Goes naar Groningen. Ze maken 24 uur per dag live radio en bezoeken de acties die luisteraars organiseren. (IK)