RTBF start werkzaamheden aan zendmast Doornik
De RTBF is gestart aan de (al enkele keren uitgestelde) grote werkzaamheden aan de zendmast in Doornik (Froidmont, Henegouwen, foto boven). Die stond nog als laatste op het lijstje voor nieuwe DAB+- en DVB-T-antennes, net als 2,5 jaar geleden ook die in Anderlues werden vervangen. Het gaat om een uitgebreide operatie die – afhankelijk van de weersomstandigheden – tot 18 mei zal duren. Dat betekent dat alle zenders op deze mast regelmatig eens zullen worden uitgeschakeld en/of tijdelijk op lager vermogen draaien. De vervanging van de topconstructie staat gepland op donderdag 27 april. Dan zullen alle zenders uit de lucht zijn van 8 tot 18 uur. Het gaat om de FM-zenders van La 1ière (106.0 MHz), Vivacité (101.8 MHz), Classic 21 (104.6 MHz), Tipik (90.6 MHz)en Musiq3 (102.6 MHz), de DAB+ multiplexen Hainaut 1 (5C) en Hainaut 2 (6A) en de DVB-T zender in kanaal 56 (754 MHz). Die laatste schakelt over naar kanaal 42 (en DVB-T2). De technische gegevens over deze zendersite vind je hier,al zijn ze weliswaar niet helemaal up to date meer.
Gent: Zen FM kapt er definitief mee
Zen FM blijkt al enkele dagen uit de lucht op de Gentse 104.5 MHz, zo melden ons enkele lezers. En dat klopt, zo visten we uit. Het (muzikaal) vreemdste lokale station van Vlaanderen is zelfs definitief uit de ether. De vzw Zen FM heeft de vergunning teruggestuurd naar de Vlaamse Regulator voor de Media. Volgens onze informatie werd de zendinstallatie overigens al ontmanteld. Zen FM was jarenlang het persoonlijke speelgoedje van Bruno Heyndrickx, 30 jaar lang de grote bezieler van TOPradio. Tot de netwerkradio twee jaar geleden werd overgenomen door Peter Huyghe en Filip Ysenbrandt, die toen ook (het deficitaire) Zen FM ‘erfden’. We leerden recent het volledige verhaal achter hun mislukte poging om de Gentse 104.5 te rentabiliseren door er Tomorrowland One World Radio op te steken. Vorige maand keerde Zen FM nog even terug, maar nu is het dus definitief over en out.
50 jaar later: Veronica’s korte Mi Amigo-avontuur
Het is deze maand exact een halve eeuw geleden dat de Norderney, het tweede zendschip van Radio Veronica van haar ankers sloeg en vastliep op het strand van Scheveningen. Dat gebeurde op 2 april tijdens een vliegende storm. Negen dagen later – op 11 april – was Veronica terug in de lucht op 259 meter, dankzij de hulp van Radio Caroline. Eigenaar Ronan 0’Rahilly stelde zijn MV Mi Amigo ter beschikking. In ruil voor een pak centen en het herstellen van zijn zendschip dat ook flink had geleden onder de storm. Alle programma’s die op 11 april 1973 werden uitgezonden zijn nu opnieuw te beluisteren op 192Radio. Caroline DJ Norman Barrington heeft alvast een voorproefje online gezet van het (live) programma tussen 15 en 16 uur met Tom Collins, Freek Simon. De techniek is van Norman Barrington.