Een lokaal FM-bericht uit het Gentse verborgene (reprise)
Luisteraars in de regio Gent melden ons dat op de FM-frequentie 104.5 MHz sinds 1 januari enkel nog een mededeling in loop is te horen: “Luister naar Tomorrowland One World Radio, enkel via DAB+”. Duidelijk, dat in elk geval, al hebben ook wij voor de rest momenteel het raden wat de verdere plannen zijn met deze lokale Gentse frequentie. Jarenlang was ZenFM op die Gentse 104.5 een vreemd, maar therapeutisch rustgevend muzikaal eendje. Tot dit product in juni vorig jaar zonder verdere uitleg werd omgevormd tot TOPzen, dat een exclusief digitaal online-kanaal werd onder de koepel van TOPradio. Op de lokale frequentie in Gent was vanaf dan Tomorrowland One World Radio te horen. Daar wordt nu, zes maand later, alweer een streep onder getrokken.
ENKAAVEE telt 9 weken af naar Carnaval Ninove
In Ninove is Karnaval Radio ENKAAVEE (foto boven) alweer enkele dagen gestart met dagelijkse live-uitzendingen in de aanloop naar het Ninoofse carnaval. Naast programma’s die we nog kennen van de vorige edities, zoals ‘Et joeër van’, De Stoekerkes en DJ in the mix, zijn er een pak nieuwe programma’s, waaronder ‘raTAtoej’, elke dag van 19 tot 20 uur, een luchtig programma vol kleine weetjes, mopjes, gedichtjes, recepten en zoveel meer. Op dinsdag van 20 tot 22 uur is er het spelletjesprogramma ‘Speldje Mee Mé ENKAAVEE’. Op woensdag tussen 20 en 22 uur lossen de mannen van ‘Gigi l’ aMooroSOS’ al jouw levensvragen op. Het laatste nieuwe programma gaat op zoek naar de beste en nieuwste carnavalsnummers uit Ninove: Toppers In Akse wordt een wekelijkse Ninoofske top 11, elke donderdag van 20 tot 22 uur, samengesteld door de carnavalisten zelf. Stemmen kan via enkaavee.be en nieuwe liedjes kan je inzenden via liekes@enkaavee.be. ENKAAVEE is 9 weken lang dagelijks van 19 tot 23 uur te beluisteren via Radio Ninove op 95 MHz in Ninove, DAB+ (10C in grote delen van Oost-Vlaanderen) en de app en webstream van Radio Ninove. Kijken en herbekijken kan ook via YouTube.
Sup Audio is de gesproken versie van Twitter
En voor de doe-het-zelvers hebben we nog iets in de aanbieding. Sup Audio is een app waarmee u korte audioclips kan opnemen om te delen op het platform. Het is de bedoeling om to the point, grappige opmerkingen te verzinnen voor de community. Om het nog duidelijker te maken, bekijk het als soort Twitter, maar dan met gesproken boodschappen. Klinkt prima voor zij die beter zijn met een microfoon, dan met een toetsenbord. (HVG)