Sien Wynants is nieuwe stem bij Willy
De digitale rockzender Willy heeft er vanaf maandag 31 oktober een nieuwe stem bij: Sien Wynants (foto boven). Sien zette tien jaar geleden haar eerste stappen in de media. Van 2012 tot 2022 was ze wrapster bij Ketnet. Als radiopresentatrice deed ze ervaring op bij Studio Brussel en Radio 1. Voor haar ‘doop’ bij Willy mag ze vanaf maandag twee weken het ochtendblok (7-10 uur) voor haar rekening nemen. Ook daarna blijft ze aan boord bij Willy. Tijdens de eerste twee weken van december presenteert Sien tussen 13 en 16 uur het blok van Elien D’hooge en ook in de kerstvakantie neemt Sien een blok voor haar rekening. “Ik ben letterlijk een Willy-fan van het eerste uur”, aldus Sien. “Ik luister sinds de dag dat de zender werd opgericht. Qua muziekstijl past Willy perfect bij mij, het is de zender die ik in ons radiolandschap miste. Dat ik er nu dj word, voelt dan ook als thuiskomen.”
Radio Noordzee en Energiehuis Oostende brengen energietips
De Oostendse lokale Radio Noordzee (105 MHz) brengt vanaf maandag 31 oktober dagelijks besparingstips in samenwerking met Energiehuis Oostende. Bart Duflou en Karen François (foto) van het Energiehuis gaan die tips als vaste stemmen inspreken. “Het was voor Radio Noordzee vanzelfsprekend dat we van hun kennis en ervaring zouden gebruik maken. Zij kunnen de soms technische uitleg op een heel bevattelijke manier brengen”, luidt het bij Radio Noordzee. Bart en Karen zullen elke weekdag te horen zijn om 11.10 uur en 19.10 uur op Radio Noordzee. Ook Noordzee Gold, het extra kanaal met enkel vintage hits, zendt de tip uit om 13.40 uur. Het Energiehuis is er voor alle Oostendenaars voor advies en vragen rond energie. Ze staan ook klaar voor eigenaars, huurders of ondernemers die slim met energie willen omgaan.
Nederland: beslissing over landelijke FM op 13 december
Dinsdag 13 december is een datum die nu al met stip staat aangeduid in de agenda’s van de Nederlandse radiohuizen Talpa Network, BNR, RadioCorp en andere commerciële radiostations. Dan doet het Nederlandse College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) uitspraak in het hoger beroep over de veiling van de FM-frequenties. Als de rechter de radiohuizen die in beroep gingen – Talpa, RadioCorp en BNR – in het ongelijk stelt, worden de commerciële FM-frequenties volgend jaar definitief opnieuw geveild, zoals KINK en DPG Media (Qmusic) in eerste aanleg hadden afgedwongen. Indien het CBb de radiozenders in beroep wél in het gelijk stelt, gaat de veiling van de FM-frequenties volgend jaar niet door. Micky Adriaansens, huidig minister van Economische Zaken, ging niet in beroep tegen de eerste uitspraak en bereidt intussen een herverdeling van de landelijke FM-frequenties voor via een veiling. Op 13 december weet ze of ze daarmee voort kan doen of niet.