Hoe de nieuwe ‘baseline’ van Radio 1 (niet) tot stand kwam
Zoals we hier enkele weken geleden al in exclusieve primeur konden melden, heeft Radio 1 (VRT) sinds maandag nieuwe jingles en een nieuwe ‘baseline’ in gebruik genomen. ‘Altijd benieuwd’ werd begraven en vervangen door ‘Alles begint bij luisteren’. Vreemd is dat Radio 1 daar zelf weinig of geen achtergrond bij gaf en er evenmin een persbericht over uitstuurde. Zelfs de Facebookpagina van Radio 1 werd niet aangepast en vermeldt op heden nog steeds ‘Altijd benieuwd’. De doorgaans honkvaste Radio 1-luisteraar werd hierdoor als het ware koud gepakt. Gelukkig is er dan nog het vrijdagse Radio 1-programma ‘Puntje van kritiek’, de VRT-ombudsdienst-met-een-kwinkslag. Daar werd zowaar de ‘opname’ opgediept van de ‘brainstorm’ die leidde naar de nieuwe ‘baseline’. Het bleek wel niet de echte opname, want vermoedelijk was de echte opname net niet spannend genoeg. Maar toch goed gelachen. Hier te herbeluisteren.
Gratis: Vlaamse radioboekskes van lang geleden
Lang geleden, heel lang geleden, voor het internet er was… was RadioVisie er al. Zeven jaar lang – van 1977 tot 1984 – verscheen er maandelijks een tijdschriftje boordevol radionieuws. En daarvoor was er Baffle (1974-1977). Eveneens een maandblad over radio (met dikke focus op de zeezenders). Achter beide projecten zaten dezelfde uitgevers. Ook over radio, maar dan in een ander domein was er DX-Antwerp. Een blad boordevol nieuws over de wondere wereld van de kortegolfradio. Al dook er ook al eens een stukje op over offshore en andere vormen van radio. Bij het opruimen van zijn immense archief blijkt één van onze trouwe ‘volgers’ (sinds de oerdagen), een serieus overschot van al die boekjes te bezitten. En daar wil Jozef Gurdebeke nu vanaf. Wie ouderwets gedrukte exemplaren van Baffle, RadioVisie of DX-A magazines mist (of er kennis mee wil maken), kan terecht op dit e-mailadres: jozefg@skynet.be. Met onze groeten.
Zender lokale omroep verplaatst naar tv-toren
De Nederlandse Radio Lelystad (in het zuidoosten van Flevoland) is sinds vrijdagmiddag weer via de FM-frequentie 90.3 mHz te horen. De antenne van de lokale omroep is ’s ochtends op de tv-toren bij Batavia Stad geplaatst. Het radiostation zond eerder uit via een zender op het voormalige politiebureau aan het Zuiderwagenplein. Toen de stroom in dat gebouw in september werd afgesloten, viel ook de zender uit. Sindsdien was Radio Lelystad niet meer te beluisteren via de FM-frequentie. Radio Lelystad heeft voor de verplaatsing jaarlijks een extra subsidie van zo’n 10.000 euro gekregen van de gemeente Lelystad.