RadioVisie

  • .
    Spotlight
    .

BBC zet op 15 januari 13 AM-zenders uit

De BBC heeft het overzicht gegeven van de dertien lokale middengolfzenders die op 15 januari worden uitgezet wegens bezuinigingen. Al in augustus 2017 werd bekend dat de Britse openbare omroep een aantal AM-zenders van haar lokale radiostations zou afschakelen, maar een complete lijst was er toen nog niet.

Enkel BBC Sussex (1161 en 1485 kHz), Surrey (1368 kHz), Radio Humberside (1485 kHz), Wiltshire (1332 en 1368 kHz), Radio Nottingham (1584 kHz), Radio Kent (774 en 1602 kHz) en Radio Lincolnshire (1368 kHz) werden eerder genoemd. Van BBC Essex, BBC Devon en BBC Radio Lancashire was gemeld dat zij één van hun AM-zenders zouden kwijtraken. Nu is ook van deze omroepen bekend welke AM-frequenties definitief moeten worden verlaten.

Zo verdwijnt BBC Essex van de 1530 kHz. De zender staat opgesteld in Rayleigh nabij Southend. De andere drie AM-zenders van BBC Essex, waaronder de 765 kHz, blijven vooralsnog aan staan. BBC Devon verdwijnt van AM 1458 (regio Torbay), maar behoudt er nog twee. BBC Radio Lancashire geeft de AM 1557 op nabij de stad Lancaster.

In de meeste gevallen zal de AM-zender nog niet onmiddellijk uitgezet worden, maar zal nog enige tijd een boodschap te horen zijn waarin luisteraars naar alternatieven worden verwezen, zoals FM, DAB en internet. De zender van BBC Radio Bristol werd uitgezet en gesloopt in verband met de bouw van een nieuwe woonwijk.

Net als in veel andere Europese landen wordt ook in het Verenigd Koninkrijk steeds minder naar de middengolf geluisterd. De voorbereidingen voor het afschakelen hebben enige jaren geduurd. In 2012 en 2014 werd er al eens getest met het uitzetten van enkele lokale BBC-radiostations. De omroep wilde eerst peilen naar het aantal reacties. Twee jaar later werd voorzichtig gestart met de afschakeling. (radio.nl)


Amptec
Topartikels bij RadioVisie Blikvangers op deze dag
Je zou ook interesse kunnen hebben in...
Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx