fbpx

RadioVisie

  • .
    Spotlight
    .
TVV Sound

Analyse: Vlaamse luistercijfers november 2019-februari 2020

De drie Vlaamse radiohuizen brachten al hun eigen PR-verhaal op de radioluistercijfers voor de periode november 2019 tot en met februari 2020. Tijd dus om ook onze eigen bevindingen daaraan toe te voegen.

De belangrijkste vaststelling is dat de radiostations van DPG Media zich rond de jaarwisseling duidelijk in een dipje bevonden. Hoewel de stations aan de Medialaan bijna een heel jaar lang een winst (op jaarbasis) van dik twee tot zelfs drie procent lieten noteren, zien ze die winst nu weer helemaal in rook opgaan.

Die winst ging slechts ten dele naar de VRT, waar ze met de Warmste Week en de 1000 Klassiekers traditioneel sterk scoren in de eindejaarsperiode. Dat Joe en Nostalgie werken als communicerende vaten blijkt ook nu weer in de luistercijfers. Ook tussen MNM en Studio Brussel is er steeds meer sprake van een ‘communicerend’ effect, want telkens de ene winst boekt krijgt de andere klappen en vice versa. Sla er de vorige cijfers maar eens op na.

Samen blijven de drie radiohuizen in vergelijking met vorig jaar status quo draaien aan net geen 90 procent en blijft het ‘officieel’ voor het grootste deel een goed bewaard mysterie naar welke stations die overige tien procent van de Vlamingen luisteren.

Overigens, als u zich afvraagt: waar is Radio Minerva gebleven? Tja, die vraag stellen wij ons ook. In 2019 werd het station een heel jaar opgenomen in de CIM RAM, met niet onaardig succes, maar blijkbaar werd het contract voor Minerva niet meer verlengd? Jammer in elk geval voor de wellicht best beluisterde individuele lokale radio van Vlaanderen. De cijfers van de Antwerpse sinjorenradio zitten vanaf nu weer verborgen tussen de ‘anderer zenders’, een vergaarbak die er op slag wel met 1,69 procent op vooruit gaat.

Stationnov2019- feb2020sep-dec2019verschil %nov2018-feb2019verschil %
Radio 2 (VRT)30,7930,52+0,2731,28-0,49
Qmusic10,5412,38-1,8411,07-0,53
MNM (VRT)10,179,01+1,169,22+0,95
Studio Brussel (VRT)9,4810,57-1,0911-1,52
Radio 1 (VRT)8,648,09+0,558,28+0,36
Joe8,449,04-0,68,7-0,26
Andere zenders7,65,911,697,88-0,28
Nostalgie (NL)7,396,34+1,056,87+0,52
Klara (VRT)1,81,92-0,121,88-0,08
TOPradio0,990,6+0,390,64+0,35
MNM Hits (VRT)0,891-0,110,98-0,09
VBRO0,841,15-0,310,98-0,14
Group Family Radio*0,580,41+0,170,38+0,2
Klara Continuo (VRT)0,530,31+0,220,22+0,31
NRJ Vlaanderen0,330,22+0,110,06+0,27
Joe 60’s-70’s/Joe 70’s/Celebrate the 70’s0,230,2300,07+0,16
Joe 80’s/Celebrate the 80’s0,230,18+0,050,02+0,21
Willy0,150,1+0,05NONO
Q Maximum Hits/Q Music non stop0,080,12-0,040,05+0,03
Q Foute Radio0,070,09-0,02NONO
VBRO Evergreen0,070,14-0,070,02+0,05
VRT NWS (VRT)0,060,14-0,080,03+0,03
Joe Easy0,040,11-0,07NONO
RTBF MIX0,030,01+0,02NONO
Joe 90’s/Celebrate the 90’s0,020,07-0,05NONO
Radio Roxx0,010,02-0,010,02-0,01

Je zou ook interesse kunnen hebben in...
Analyse: Vlaamse luistercijfers september-december 2019

Traditioneel scoort VRT heel sterk in de belangrijke najaarsmeting van CIM-RAM, uiteraard mede dankzij de Lees verder

Analyse: Vlaamse luistercijfers juli-oktober 2019

De CIM RAM van juli-oktober 2019 bevestigt dat de VRT-radio's op jaarbasis stilaan marktaandeel verliezen, Lees verder

Analyse: Vlaamse luistercijfers mei-augustus 2019

De eigen analyse van de grote radiospelers kon je eerder vandaag al lezen middels individuele Lees verder

Het radiodagboek van 25 mei (146)

De historie conserveren is de bedoeling van dit dagelijkse rubriekje waarin je alle opvallende gebeurtenissen Lees verder

Het radiodagboek van 24 mei – 145 (video)

De historie conserveren is de bedoeling van dit dagelijkse rubriekje waarin je alle opvallende gebeurtenissen Lees verder

2012: Q-group maakt vorig verlies goed

Het CIM heeft vandaag de luistercijfers voor de periode januari-maart 2012 bekend gemaakt. Meest opvallende Lees verder

VK: Winst voor LBC ‘dankzij’ Brexit en corona

Talkzender LBC heeft z’n marktaandeel fors zien stijgen in Londen. Dit blijkt uit de luistercijfers Lees verder

Nederland: Qmusic groter dan Radio 538

Dat NPO Radio 2 ondanks de coronacrisis nog steeds de marktleiderspositie behield, verbaasde niemand. Daarachter woedde Lees verder

1
Reageer op dit artikel

avatar
1 Aantal reacties
0 Antwoorden op reacties
0 Volgers
 
Meest beantwoorde reactie
Artikel met de meeste reacties
1 Personen die reageerden
Raes Personen die recent reageerden
  Inschrijven  
Abonneren op
Raes
Gast
Raes

Ik vind dat radio Minerva niet mag verdwijnen. Ik ben ook senior en hoor ook heel graag muziek van de jaren sixties. Heel
wat nostalgie.

Meer in luistercijfers
CIM-cijfers: de laatste voor de coronacris (update)

VS: Nieuwsradio profiteert van coronacrisis

Kicken op radio en zo – 76

Het radiodagboek van 21 april – 112 (video)

France Inter autoritair in Parijs

Het radiodagboek van 19 april – 111 (audio)

Sluiten