RadioVisie

  • .
    TVV Sound
    .
TVV Sound

Amerikaanse lof voor Vlaamse radiocampagne

RadioVisie bracht twee maand geleden al een bijdrage over de toch wel opmerkelijke radio-advertentie  ‘een radiospot voor elke verkeersdode‘, een spotje dat je regelmatig hoort bij de Vlaamse DAB+ stations Roxx, VBRO, VBRO Evergreen en Family Radio. Het liefst draaien de radiostations dit spotje zo weinig mogelijk, want de afspraak is dat die enkel wordt uitgezonden telkens er in ons land een dodelijk slachtoffer valt in het verkeer.

De campagne van de vzw Ouders van Verongelukte Kinderen werd ontwikkeld door Happiness Brussels, met spots geproduceerd door Raygun en met de medewerking van échte ouders van verongelukte kinderen, geen acteurs. Het mediaplan werd mogelijk gemaakt door IP Belgium. Onze Vlaamse pers besteedde bij de lancering slechts zeer zijdelingse aandacht aan deze campagne; enkel Het Laatste Nieuws bracht er in de krant een kort stukje over.

Maar deze – op zich bescheiden – campagne krijgt nu, dankzij een nieuwe Engelstalige versie van het YouTube-filmpje, plots mooie aandacht van het prestigieuze Amerikaanse magazine Forbes. Will Burns, een veteraan op vlak van reclame-ideeën, heeft in een uitgebreide column op de site niets dan lof voor het innoverende en bijzonder krachtige concept van deze Vlaamse radiocampagne. Hij ziet bovendien tal van mogelijkheden voor gelijkaardige concepten, waarbij radiospotjes worden gebaseerd op data.

Zo zie je maar weer, een mens is nooit sant in eigen land


Heynen
Topartikels bij RadioVisie Blikvangers op deze dag
Je zou ook interesse kunnen hebben in...
Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx